Instagram’dan Reklam Teklifi Alma

Instagram’dan Reklam Teklifi Alma

Sosyal medyanın gücünün anlaşılması ile birlikte, firmaların yoğun bir şekilde ürün ve hizmetlerini sosyal medya hesapları üzerinden paylaştıkları bilinmektedir. Kişilerin yaptıkları paylaşımlarda ise, son dönemlerde çoğunlukla Instagram kullanılmaktadır. Çünkü, tamamen görsellik üzerine kurulmuş olan sosyal medya uygulaması olan Instagram, bireysel olarak kişilerin paylaşım yapmalarına, kişileri takip etmelerine ya da kişilerin kurumsal olarak kendi hesaplarını açmalarına olanak tanımaktadır. Firmalar, zamanla kendi hesapları ile sınırlı kalmamak adına, birçok kişiye reklam teklifi vermektedir. Ürünlerini paylaşımları içerisinde tanıtması şeklinde yapılan anlaşmalarda ise çok yüksek miktarlarda reklam ücretleri ödenmektedir. Bu durumun anlaşılmasının ardından, kişiler nasıl reklam teklifi alacaklarının yollarını aramaya başlamıştır. Instagramdan reklam teklifi alma konusunda kişilerin bilmesi gereken en temel durum, firmaların beklentileridir.

Firmalar reklam konusunda anlaşma sağlayacağı kişilerden genellikle takipçi sayılarının fazla olmasını beklemektedir. Bundan dolayı reklam paylaşımı yaparak para kazanmak isteyen kişilerin ilk olarak takipçi sayılarını arttırmaları gerekmektedir. Ancak, kesinlikle bot olarak nitelendirilen hesapların sizi takip etmesinden kaçınmalısınız. Bundan dolayı da, organik olarak nitelendirilen yani gün içerisinde aktif olarak sosyal medya hesabına giriş yapan, beğeni ve yorumlarla da işlem gören kişilerin sizi takip etmesini sağlamalısınız. Bu sayede size iş verecek olan kişilerin aklındaki sorulara yanıt vermiş ve reklamlarınıza da geri dönüşlerin fazla olmasını sağlayabileceksiniz.

Yeteri kadar takipçi, beğeni ve yorum sayısına ulaştıktan sonra ise, Instagram’da diğer kullanıcıların size göndermiş oldukları mesajları takip edebilirsiniz. Ayrıca, profil açıklama kısmına da reklam ve işbirlikleri için iletişim sağlanabilecek mail adresinizi belirtmeniz size fayda sağlayacaktır. Gelen teklifler ile birlikte size hem ciddi miktarlarda ücret ödemesi yapılacak hem de reklamını yaptığınız ürünlerden belirli sayıda size ücretsiz bir şekilde gönderim yapılmasını sağlayabileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın