Instagram’da Çoklu Hesap Kullanmak

Instagram’da Çoklu Hesap Kullanmak

Instagramın son yayınladığı güncellemesiyle gelecek olan Instagram çoklu hesap kullanma özelliği birçok kişi için büyük bir kolaylık sağlayacağa benziyor. Böylece birden fazla hesap kullanılıp yönetilebilir bir hale geldi. Daha önce iki ve ikiden fazla hesap kullanmak için, ana hesaptan çıkmak zorunda kalan kullanıcılar, şimdi ise kullandığı diğer hesaplarına kolaylıkla erişebilecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar zamandan da tasarruf edebilecekler. Bu özellikten yararlanmak isteyen instagram kullanıcıların son sürümü indirmesi yeterli.

9 Şubat 2016 tarihinden itibaren Instagram da bu özellik kullanılmaya başlanmıştır. Bu bilhassa birden fazla hesabı bulunan, sürekli hesap değiştirmek zorunda olan kullanıcılar için oldukça sevindirici bir gelişme oldu.
Gelelim Instagram çoklu hesap kullanma özelliğini nasıl kullanacağımıza. İlk olarak instagram uygulamasını açıp profil sayfamızın sağ üst köşesindeki seçenekler bölümüne tıklayınız. Bu bölümün alt kısmında yer alan hesap ekle seçeneğine basıp diğer hesabınızın kullanıcı adını ve parolasını giriyoruz. Eğer hesaplar arasında geçiş yapmak istenirse de profil sayfasındaki kullanıcı adına tıklamanız yeterli.
Kullanıcıların şahsi hesaplarının yanı sıra, iş amaçlı kullandıkları hesapları da olabiliyor ve iki hesaba da ayrı ayrı şifre ve kullanıcı adı yazmak bazen sıkıcı olabiliyor. Bu özellik kullanıcıların yardımına yetişmek için çıkarılmış diyebiliriz.
Fakat bu özellik Instagram’ı kötü amaçlar için kullanan art niyetli insanlara da istemeyerek de olsa hizmet edebilir. Instagram kurallarını ihlal ederek, buradan haksız kazanç elde eden insanların da, bu özellik sayesinde işleri de oldukça kolaylaştı. Bundan böyle, bu haksız kazanç sağlayan kişiler, hesap sayılarını yükseltecek ve kazançlarını da ikiye katlayacaktır.
Bu özellik ile birlikte sahte hesaplarda artış oranı gözlenme ihtimali oldukça yüksektir. Bu tür hesapları şikayet ederek ve instagram yönetimine bildirerek daha güvenli bir instagram deneyimi yaşanabilir. Gereksiz amaçlar için açılmış yüzlerce hatta binlerce fake (sahte) olarak tabir ettiğimiz hesaplar bulunmaktadır ve kullanıcıları rahatsız etmekte, hatta tehdit ve taciz etme cüretinde bulunmaktadırlar. Günümüzde yaygın olarak kullanılan ve bizlere büyük bir kolaylık sağlayan interneti, umarız her kullanıcı amacının dışına çıkmadan kullanmayı kendine görev edinebilir. Instagram çoklu hesap nasıl kullanılır? Sorusunu sizler için bu yazımız da cevaplamaya çalıştık.

#instagram #hesap #ekleme

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın