Instagram Unfollow

Instagram Unfollow

Instagram Unfollow

Dünya hızla değişmekte ve gelişmektedir. Bu gelişim ve değişim kendisi ile birlikte yüzlerce yeni kavram ortaya çıkarmaktadır. Bunlardan en önemlisi hayatımıza giren Sosyal paylaşım siteleridir. Sosyal paylaşım siteleri zaman içinde değişmiş ve günümüze ulaşmıştır. Yıllar önce ortaya çıkan Blog yazarlığı, basit ve kısa olan Chat programları vasıtasıyla ortaya çıkmıştır. Tabi zaman içerisinde dünyada oluşan teknolojik değişimler ile insanların düşünceleri gelişmiştir. Dünyayı kasıp kavuran teknolojik gelişmeler ile mesafeler son derece kısalmış ve tek bir tuş ile dünya insanları ile iletişim olanak haline gelmiştir. Artık iletişim denilince akla ilk olarak akıllı cep telefonları, tabletler ve insanların vazgeçilmezi arasına giren sosyal paylaşım siteleri gelmektedir. İnsanlar iletişimlerini artık görsel ve işitsel olarak çeşitlendiriyor ve iletişimde bulunuyorlar.

Bunun en önemli gelişimi ise önce evimize giren TV vasıtası ile olmuştur. Daha sonra bu gelişim sırası ile Telefon ve internet olarak sürmüştür. Telefonların internete bağlanması ile bu sosyal paylaşım siteleri çağ atlamışlardır. İnternet üzerinden ve kesintisiz bir iletişim neticesinde insanlar kaynaşmakta ve bilgi alışverişinde bulunabilmektedirler. Bununla birlikte git gide hızlanan internet alt yapısı iletişimi hızlandırmış ve sınırları ortadan kaldırmıştır. Yapılan programlar ve ortaya çıkan sosyal paylaşım siteleri insanların günün her dakikası her saniyesinde iletişim olanağını ortaya çıkarmıştır. Özellikle Milenyumdan sonra ortaya çıkan Facebook ve onunla entegre hale gelen Instagram iletişimde çağ atlatmıştır. İnsanlar iletişim için söz konusu sosyal paylaşım sitelerini kullanmakta, sevinçlerini ve üzüntülerini bu siteler aracılığı ile çevredeki insanlara iletme yoluna gitmişlerdir. Artık tatil maceraları, kişiler arasındaki duygusal bağlar sosyal paylaşım sitelerinin ortaya çıkması ile daha fazla gün yüzüne çıkmıştır.

Özellikle paylaşılan çeşitli fotoğraflar kişiler arasında ilgi çekmektedir. Instagram sitesini kullanan kişiler bazen hoş olmayan fotoğraflar ve videolar ile karşılaşabilmektedir. Instagramda follow edilen yani takip edilen bir kullanıcının iletileri kişileri rahatsız edebilir. İnsanların aklına çeşitli yöntemler gelmiştir. INSTAGRAM UNFOLLOW kavramı bu çözüm yollarından en etkili olanıdır. Yani takibe aldığınız bir kullanıcıyı tekrardan takip dışına çıkartmaya unfollow denilmektedir. Söz konusu sosyal paylaşım sitesinde yer alan gönderiler insanları rahatsız ettikten sonra yapılması gereken tek şey kişiyi unfollow yapmaktır. Bu tercih sonrasında kişinin paylaşımları kendi ekranımızda yer almaz ve bu rahatsız edici durumdan kurtulmak kesin çözüm olmaktadır.

Elbette sosyal paylaşım sitesinde yer alan hashtag özelliği ile hoş olan ve hoşnutsuz gönderiler ile de karşı karşıya kalınabilir. Fakat burada önemli olan husus sosyal paylaşım sitesinin içerisinde yer alan arama butonunu daha dikkatli kullanmaktır. Ne kadar dikkatli ve özenli kullanırsak o kadar bilgilendirici ve eğlenceli vakit geçiririz. Burada dikkat edilmesi gereken husus sosyal paylaşım sitesini kullanmayı bilmektir. Bir siteye girdikten sonra sitenin özelliklerini öğrenmek ve bilgili bir kullanıcı olarak sitede aktif olmak daha güvenli olur.

#instagram #unfollow

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın