İnstagram Topluluk Kurallarına Bir Bakış

İnstagram Topluluk Kurallarına Bir Bakış

İnstagram Topluluk Kurallarına Bir Bakış

Instagram Kuralları

Instagram’da herkes kolaylıkla profil oluşturabilse de sitenin belli başlı bazı topluluk kuralları bulunmaktadır. Bu yüzden bu paylaşım sitesine üye olmadan önce instagram topluluk kurallarına bir bakış atmanız sizlerin faydasına olacaktır. Bu koşullar maddelerden oluşur ve üye olmadan önce sizlerin bilgisine sunulur.

Instagram Topluluk Kuralları

– Instagram küçük yaşlarda bu kuralların idraki zor olabileceği için sitesine bir yaş sınırlaması getirmiştir. Instagram ‘da profil açabilmeniz için yaşınızın en az 13 olması gerekmektedir.
– Instagram’da paylaşımlarınızın içeriğinin bir sınırı olmalıdır. Kısmen dahi olsa pornografik içerikli, şiddetin yer aldığı, ayrımcılık içeren ve yasalara aykırılık gösteren hiçbir içerik ve fotoğrafı profillerinizde paylaşamazsınız.
– Hesabınızda gerçekleşen her türlü hareket sizin sorumluluğunuzdadır. Takipçileriniz, kullanıcı adınız gibi hiçbir içeriği satamaz veya bir başka kişiye aktaramazsınız. İş yeri adı hariç kendi adınız olmadan, sahte içeriklerle instagramda hesap açmanızda yasaktır. Instagrama kayıt olurken verdiğiniz bilgilerinde doğru olması gerekmektedir.
– Şifrenizin gizli olması ve güvenli bir şekilde kodlardan oluşması sizin sorumluluğunuzdur. Zayıf şifre veya güçlü şifreler kullanarak hesabınızı sizlerin güvende tutması gerekmektedir.
– Instagramda kişilere ya da kurumlara hakaret etmemelisiniz. Takiplerinizin zararlı ve rahatsız edici olmaması gerekmektedir. Taciz, tehdit gibi içeriklerle diğer kullanıcıları korkutmamalısınız. Aynı zamanda sizin ya da bir başkasının gizli bilgilerini paylaşmamalısınız.
– Profillerinizi yasa dışı amaçlarla kullanamazsınız. Instagrama üye olurken yasalara tabii olduğunuzu kabul ettiğinizi unutmamalısınız.
– Bütün paylaşımlarınız tamamen sizin ya da hesabı kullanan kişinin sorumluluğundadır.
– Instagramın gizli olarak tutulan API’sine instagram izin vermediği sürece ulaşamazsınız.
– Hiçbir kullanıcıya spam içerikler gönderemezsiniz.
– Instagramdan izin almadığınız sürece kullanıcı adlarınızı internet url’leri olarak yazamazsınız.
– Instagramı zarar verici kodlarla kesintiye uğratamaz, kullanıcılarla paylaşılan düzenini hiçbir kullanıcı için kod kullanarak değiştiremezsiniz.
– Yine kod kullanarak instagramda yetkisiz hesaplar oluşturamazsınız.
– Instagramda hiçbir kullanıcının bu kullanım koşullarına ihlal etmesine olanak veremezsiniz.
– Bu kullanım koşullarına uyulmadığı taktirde instagramın hesabınızı kapatması gerekir.

İnstagram topluluk kurallarına bir bakış atmanız instagramı yanlış şekilde kullanmamanız açısından önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın