Instagram Takipçi Kazanma

Instagram Takipçi Kazanma

Instagram Takipçi Kazanma

Instagram özellikle son dönemlerde kullanıcısı hızla artan uygulamalardan biridir. Kişiler farklı fotoğraflar çekebilme imkânını Instagram sayesinde yakalayarak profillerinde bu fotoğrafları sergileyebilmektedirler. Özellikle Instagram’da fotoğraflara bu kadar önem verilmesinin en büyük nedenlerinden biri Instagram’a bir fotoğraf yüklenirken filtreleme yapabilme imkânınızın olmasıdır. Bu nedenle ger geçen gün kullanıcı artan Instagram’da sizlerde popülerliğinizi artırabilirsiniz.

Instagram takipçiler üzerinden işleyen bir uygulamadır. Bu nedenle kişilerin sizin fotoğraflarınızı beğenmesi ve sizi tanıması için sizlere takip isteği göndermesi gerekmektedir. Takipçilerinizin çok olması aynı zamanda sizin de popüler olmanız anlamına gelecektir. Instagram takipçi kazanma yollarından biri de hileli takipçi artırma yöntemidir. Fakat bu son derece saygısızca bir davranış olabilmektedir. İnsanlar sizin ne paylaştığınızı bilmeden bir anda sizi takip edebilirler bu uygulama sayesinde. Eğer kişiler sizi takip ettiğini hatırlamıyor ise “takibi bırak” seçeneğini kullanacaktırlar. Bu şekilde sizler yine takipçi kaybetmiş olacağınız için zamanla popülerliğiniz de düşecektir.

Instagram takipçi artırmanın en etkili yollarından biri de kalıcı takipçi bulabilmektedir. Eğer sizler sizi takip etmekten kayıt alacak bir profil oluşturursanız kısa sürede takipçileriniz artacaktır. Bu nedenle öncelikle kalıcı takipçi bulabilmek için profilinizde ne gibi paylaşımlar yapacağınıza özen gösterin. Özellikle paylaştığınız fotoğrafların bir anlamı ve hikâyesi olmasına da ayrı olarak özen göstermeniz takipçilerinizin artmasını sağlayacaktır. Samimi, içten ve sıcak bir anlatım tarzı kullanmaya da özen göstermelisiniz. Bu sayede kullanıcılar sizi kendisine yakın ve içten bularak takip edebilecektir.

Instagram’da fotoğrafları filtreleme özelliği olması sizlerin dikkat çekici bir profile ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Paylaşımlarınızı yaparken doğru filtrelerden yararlanmaya ve dikkat çekici fotoğraflar paylaşmaya özen gösterin. Eğer paylaştığınız fotoğraf ve hikâyelerle doğru hashtag’ler kullanırsanız çok daha fazla kişiye ulaşmış olursunuz. Profilinizde gereksiz hashtag’lere yer vermeniz çok kalabalık bir görüntüye neden olacaktır. Oysa kısa ve fotoğraflarla anlamlı paylaşımlar yapmanız takipçilerinizin artmasını sağlayacaktır.

Reklamdan uzak durmanız da kalıcı takipçilerinizi çoğaltacaktır. Çok fazla reklam içeriği olan profiller ne yazık ki samimi bulunmamaktadır. Genellikle bu gibi profillere yapılan yorumlar da reklam içeriğindedir. Eğer sizler kalıcı takipçileriniz olsun isterseniz size özel paylaşımlarda bulunmaya çaba göstermelisiniz. Kullandığınız dil akıcı olmalıdır. Ve karşınızdaki kişi ile konuşuyormuş havası verebilmelisiniz takipçilerinize.

Takipçilerinizi artırmak için sizlerde önemli gördüğünüz ve size fikir verebilecek kişileri takip edebilirsiniz. Takipçi sayısı yüksek fakat kaliteli paylaşımların yapıldığı sayfaları takip etmeniz kalıcı takipçiler bulmanızda size yardımcı olacaktır. Profilinizde yorumları okumaya ve var ise sorulan soruları cevaplamaya da özen göstermeniz gerekmektedir. Kişiler kendileri ile iletişim kuran profil sahiplerini daha olumlu karşılayacaklardır. Instagramda güncel paylaşımlar yapmaya da özen göstermelisiniz. Sürekli tekrarlardan oluşan fotoğraflar paylaşmanız takipçilerinizi sıkabilir. Sıkılan takipçiler takibi bırakmak isteyebilir, böylece sizlerde takipçi kaybedebilirsiniz.

#instagram #takipci #kazanma

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın