Instagram Stories Nasıl Kullanılır?

Instagram Stories Nasıl Kullanılır?

Teknoloji dünyasının devlerinden biri olan Instagram yeni bir güncelleme ile Instagram Stories isimli özelliğini devreye soktu. Fakat bu hareket teknoloji gündeminde oldukça fazla tartışıldı çünkü Snapchat adındaki uygulama da, Stories isimli özelliğe çok benzeyen bir bölüm uzun zamandır vardı. Günümüzde sosyal medya savaşları çıkacak ise Instagramın yaptığı bu hamle savaş nedenlerinden biri olmaya aday.

Şimdi gelelim bu özelliğin ne işe yaradığına. Stories nasıl kullanılıyor ve kullanıcılara ne vaat ediyor hep birlikte inceleyelim. Stories’e kısaca geçici paylaşım adını verebiliriz. Bu özellik ile paylaştığınız fotoğraflar 24 saat sonra kendiliğinden silinmektedir. Instagram’ı bu özellikten beklentisi ise, büyük. Kullanıcıların daha sık paylaşım yapmasını hedefleyen Insgtagram’ın bu hamlesine, kullanıcılardan gelen yorumlar ise olumlu.

Ayrıca Instagram Stories özelliğinde fotoğrafınıza çeşitli ifadeler, gülen yüzler, çizimler vs. gibi birçok özellik kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Stories penceresi ana ekranın en üstünde daire şeklinde sıralanmış bölümden oluşuyor. Arkadaşlarınızın Stories paylaşımlarını bu panelde bulabileceksiniz. Panelin yanındaki + işaretinden ise cihazınızın kamerasına ulaşabilir ve fotoğrafınızı çekerek Stories özelliği adı altında paylaşım yapabilirsiniz. Paylaştığınız gönderi 24 saat sonra otomatik olarak silinecektir.
Paylaştığınız videonun veya resmin sadece belirli kişiler tarafından görünmesini istiyorsanız, bunu da gizlilik bölmesinden yapabileceksiniz. Paylaştığınız içerikler sizin profilinizde ki akışta görünmemektedir. Bunun olması için içeriğinizi öne getirmek zorundasınız. Böylece içeriğinizi en üstte herkese görebilecektir.
Stories ile paylaşım yapılan içeriğin, Instagram kurallarına uymadığını düşünüyorsanız, şikayet et linkinden, o paylaşımı şikayet edebilirsiniz. Instagram yetkilileri o içeriği inceledikten sonra, nihai kararı vereceklerdir. Paylaşım üzerinden mesaj gönder bölümünü kullanarak da, paylaşımı yapan kişiye mesaj gönderebilmeniz mümkündür.
Instagram Stories kullanımının kullanıcıların hizmetine sokulması ile birlikte, kişiye özel paylaşımların da artacağı aşikar. Instagram’ın bu özelliği devreye sokmasından sonra, yapılan paylaşımlarda %20 -%25 arasında bir artış olduğu gözlemlenmiştir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, anlık paylaşımlar, yarışmalar ve
Bu özelliğin kullanıcılar tarafından oldukça sevildiği görülmekte; fakat Snapchat uygulamasındaki hikayeler bölümüne rakip olabilir mi? Bunu siz değerli kullanıcılar belirleyecektir.

#instagram #stories #kullanımı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın