İnstagram Ne İşimize Yarar

İnstagram Ne İşimize Yarar

İnstagram Ne İşimize Yarar?

Dijital trendlerin hızlı bir biçimde hayatımıza adapte olmasıyla birlikte, insanlık olarak kendimizi ifade edebileceğimiz yeni ve çok hızlı mecralar bulmakta da gecikmedik. İlk etapta online portfolyolar, online tanışma siteleri, kişisel çalışma alanları ve interaktif fotoğraf albümleri olarak varlık sürdüren pek çok dijital platform günümüzde hem biraz daha biricikleşti, hem de çok daha fazla insana ulaşma imkânı sundur.

Son yıllarda akıllı telefonların kullanımındaki artışla birlikte pek çok yeni ve işlevsel uygulamanın hayatımıza girmesinin önü açıldı. İlk olarak iPhone için tasarlanan instagram da bu gün en popüler uygulamalardan biri olmanın yanı sıra, kullanıcıların kendilerini en hızlı biçimde ifade etmeyi başardığı bir sosyal medya platformu. Kısa sürede pek çok kullanıcının ilgisini çekmesi sebebiyle Android işletim sistemlerinin de vazgeçilmezi haline gelen instagram, hâlihazırda bünyesine yeni kullanıcılar eklemeyi başaran global bir paylaşım platformu.

Peki, bu kadar özelliği bünyesinde barındıran instagram ne işimize yarar?

İnstagram farklı beklentileri olan farklı kullanıcıları cezbedebilecek kalibrede bir uygulama. Yani günlük hayatta yaşadığınız güzel anları, unutulmaz kareleri paylaşmanın yanı sıra, görsel kampanyalarınızdan, promosyon çalışmalarınızdan aynı anda binlerce kişiyi haberdar edebileceğiniz işlevsel bir uygulama.

Kullanım pratiği diğer sosyal ağlar ile benzeşen instagram’da sizin takip ettiğiniz ve sizi takip eden kişiler bulunuyor. Sevdiğiniz sanatçıların, kurumların hesaplarını takip ederek onların paylaşımlarını kaçırmadığınız gibi, fotoğraflarınıza eklediğiniz tanımlayıcı tag’ler sayesinde arkadaş listenizde olmayan instagram kullanıcılarının da ilgi alanlarına göre beğeni alabilirsiniz.

Son yıllarda instagram’ın sosyal medya yanının gücü bütün büyük markalar tarafından da fark edildi. Bu sayede devasa bir viral ve görsel sunum alanına dönüştü. Ayrıca görsel sanatlarla ilgilenmekte olan kullanıcılar, instagram’a yükledikleri profesyonel fotoğraflar ve kısa süreli videolar ile portfolyolarına takviye yapma şansına da eriştiler. Bu özellikler sayesinde instagram günümüzün en etkin reklam platformlarından biri olarak da her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir.

Bir yeni medya trendi olarak instagram’ın gücünü kavramış olan büyük kurumların bir kısmı, kendilerine yapılan başvurularda adayların instagram’ın kullanım biçimini bile dikkate alabilmektedir.

#instagram #ne #ise #yarar

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın