İnstagram Hikayeler Özelliği Kullanımı

İnstagram Hikayeler Özelliği Kullanımı

Kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcının ilgisini çekerek hem kurumsal hem de kişisel bir görsel vitrini haline gelen instagram, her yeni güncelleme ile kullanıcılarına yeni manevra kabiliyetleri sunmaya devam ediyor.
Son olarak instagram da kendi uygulaması içerisinde kullanıcılarının bir nevi zaman yolculuğu yapabileceği bir güncelleme sunmuş oldu. Instagram Hikâyeler olarak tanımlanan bu yeni servis, kullanıcıların hareketli video paylaşımlarını yeniden gündeme taşıyabilmelerini sağladı. Bu sayede Instagram kullanımı da yeni ve bambaşka bir boyut kazanmış oldu. Hikâyeler kısmı, kendisini fotoğraf karesiyle ifade etmekle yetinmeyen kullanıcılar için anlık video paylaşımı gibi, sosyal mecrada her daim işlevselliğini koruyacak gibi görünen bir opsiyon sunmuş oldu.

Video Blog Olarak Kullanın

Aslında bu uygulama daha önce Snapchat sayesinde bazı kullanıcılar ile buluşmuştu. Bu sayede kullanıcılar kısa videolar sayesinde paylaşımlarını anlık ve hareketli olarak yapabilme şansına kavuştular. Bu hikâyeler hem tüm kullanıcılara hem de seçili olan kullanıcılara yayınlanabiliyor ve kesinlikle normal içerik akışını bozmayan entegre bir yapıya sahip. Kurumsal anlamda viral içeriklerin hızla yayılabilmesi, kısa reklam videoları gibi bir özellik sağlayan hikâyeler, kişisel açıdan da oldukça işlevsel. Özellikle video blog ya da video günce olarak kullanılabilen ve kullanıcıların yaptıkları kısa yayınlarla da ilgi toplayan bir özellik olduğunu belirtmekte fayda var.

Özel Efektlerle Zenginleştirin

Özellikle fotoğraf şeklinde oluşturduğunuz hikâyelerinizi özel efektlerle zenginleştirme şansınız var. Tatmin edici bir renk ve efekt seçeneği sunan hikâyeler uygulaması ile kısa sürede pratik ve eğlenceli içerikler oluşturabilmeniz mümkün.

Peki, İnstagram Hikâye Özelliği Kullanımı nasıl yapılıyor? İşte insagram’ın bu işlevsel özelliğinin kullanımının adımları şöyle:

1. Instagram uygulamanızın sol üst köşesindeki (+) butonunu tıklayarak hikâyenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

2. Hikâyeyi oluşturduktan sonra fotoğraf ya da videonuzu istediğiniz gibi çekip düzenleyin.

3. Düzenleme işlemi tamamlandıktan sonra hikâyenizi paylaşabilir, arkadaşlarınızın oluşturduğu hikâyelere göz atabilir ve yorumlarınızla hikâyelerinizin değerini arttırabilirsiniz.

Hikâyelerinizi ulaştırabileceğiniz kitleyi de kendiniz seçebilirsiniz. Eğer ki instagram üzerinden oluşturduğunu hikâyeleri görmesini istemediğiniz kullanıcılar var ise, kısıtlama getirerek onların videolarınızı görmesine engel olabilirsiniz.

#instagram #hikaye #story #nasil #kullanilir

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın