İnstagram Hesap Silme Problemleri

İnstagram Hesap Silme Problemleri

Son yılların en çok kullanılan sosyal medya mecralarından biri instagram. Çok kısa süre içerisinde hem kurumsal hem de kişisel paylaşımlarınızı geniş bir kitle ile paylaşmanızın yanı sıra, çalışma ve faaliyetlerinizin bilinebilirliğini arttırması açısından da önemli bir yere sahip. Ayrıca son yıllarda büyük markalar tarafından da önemli bir reklam aracı olarak kullanılıyor.

Hem reklam hem de viral içeriklerinin hedef kitlenize ve takipçilerinize hızla ulaştırılması bakımında instagram’ın sosyal medya kanalları arasında önemli bir yeri var. Gördüğünüz yenilikleri anında paylaşmak ve deneyimlerinizi takipçilerinize iletmek muhteşem bir avantaj. Fakat kimi zaman bazı kullanıcılar bu data alışverişinden sıkılabildikleri gibi, hesap faaliyetlerine de bir süreliğine mola vermek isteyebiliyorlar. İşte böyle durumlarda tüm sosyal medyalarda olduğu gibi instagram’a da ara vermeniz ya da hesabınızı silebilmeniz mümkün. Tabi bu opsiyonların yanı sıra instagram hesap silme problemleri de kullanıcıların sık sık yakındığı bir durum. Peki, bu problemler nelerdir? Üstesinden nasıl gelinir?

İnstagram Hesabınızı Silme

İnstagram’dan tamamen çıkmak ya da yeni bir kullanıcı profili ile sıfırdan başlamak isteyenlerin tercih ettikleri yöntem bu. Tıpkı diğer sosyal medyalarda olduğu gibi instagram da size hesabınızı neden kapattığınızı soracaktır. Hesabınızı kapatırken instagram parolanızı girin.

Burada önemli olan nokta şu ki, instagram; facebook’ta olduğu gibi bu alternatifi “hesap dondurmak” için değil hesabınızı ve yaptığınız tüm paylaşımları kalıcı olarak silebilmek için oluşturmuştur. Pek çok kullanıcı bu ayrımı es geçtiği için instagram hesaplarının kalıcı olarak silindiğinin farkına varamayabilir. Dolayısıyla instagram faaliyetine geçici bir süreliğine ara vermek isteyenlerin bir sonraki seçeneğe yönelmeleri gerekmektedir.

İnstagram Hesabını Dondurma

Özellikle bireysel kullanıcıysanız ve instagram aktivitelerini takip etmek size yorucu gelmeye başladıysa, sadece belli bir süreliğine instagram’a ara vermek isteyebilirsiniz. Sosyal medya kanalındaki paylaşımlarınıza kaldığınız yerden devam etmek istediğiniz takdirde “hesabımı geçici olarak kapat” sekmesi üzerinden yaptığınız dondurma işlemi sonrasında istediğiniz zaman geri dönüş yapabilirsiniz. Bu sayede sadece belli bir süre instagram’dan uzak kalacaksınız. Fakat bu opsiyon hesabınızı sadece askıda tutar. Mesela instagram profilinizi kullanarak kayıt olduğunuz internet sitelerindeki “instagram profilimle giriş yap” sekmesine tıkladığınızda da hesabınız otomatik olarak geri gelecektir. Siz farkında olmasanız bile instagram hesabını hızlı bir şekilde aktif olacaktır.

#instagram #hesap #silme #dondurma

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın