İnstagram Doğru Olarak Nasıl Kullanılır

İnstagram Doğru Olarak Nasıl Kullanılır

Hayatımıza kısa süre önce giren bu uygulama şu an dünya da en önemli uygulamalardan olmuştur. Yaptığı iş ile birçok uygulamanın önüne geçen bu uygulama aslında fotoğraf alanında sağladığı yararlar nedeniyle ön planda tutulmaktadır. Bu yararlar instagram doğru olarak nasıl kullanılır sorusuna cevaplarken ön plana çıkacaktır. Görüşü bir fotoğraf makinesini andırırken, güncellemelerle sadece fotoğraf makinesinin simge hali kalıp renkli bir arka plan almıştır.

UYGULAMAYI AÇIP KAYIT OLDUKTAN SONRA İLK NE İLE KARŞILAŞIYORUZ?

İnstagramı ilk açınca kayıt olduğunuz yani size ait olan sayfa açılmaktadır. Bu sayfa da takip ettiğiniz kişilerin gönderileri bulunmaktadır. Bu gönderiler resim olarak ve yeni uygulamalar sayesinde kısa videolar olarak önümüze gelmektedir. Sağ üstte ok gibi bir simge bulunmaktadır. Bu özel mesajları gösteren bir bölümdür. Genel de dm olarak geçmektedir. Sol üstte fotoğraf makinesi simgesi yer almaktadır. Anlayacağınız gibi fotoğraf çekilmek içindir. Üstte birçok beğendiğin kişinin güncellemeden sonra gelen hikâyesi dediğimiz bölüm vardır. Bu bölüm anlık fotoğrafları bulundurmaktadır.

Aşağıda ise kare şeklinde kişilerin gönderileri yer almaktadır. Sayfa aşağıya doğru inmektedir. Resim üzerine ya da video üzerine 2 kere tıklamak. Beğenmek anlamına gelmektedir. Bunu herkes görebilir. Resmin altında kalp kırmızı olunca beğenmiş olduğumuzu gösterir. Kalbin yanında küçük konuşma balonu yorum yazmamız için ki buraya yazılan yorumda herkes tarafından görülmektedir. Onun yanındaki ok ise resmi dm sohbeti olarak bir arkadaşına gönderebileceğini söylemektedir. Onun yanındaki bayrak ise paylaşımı daha sonra görmen için sana saklıyor. Uygulamanın birçok özel yanı ve püf noktası var ancak bize şu anlık bu kadar yeter.

PEKİ, İNSTAGRAM DOĞRU OLARAK NASIL KULLANILIR?

Bu kısım için birçok yarar sağlayacak olay bulunmaktadır.
Sadece arkadaşlarınızı takip edebilir ve kendiniz hayatınızdan kesitler paylaşabilirsiniz.
Bir sayfa açıp kendi görüşlerinizi paylaşıp insanları aydınlatmaya çalışabilirsiniz.
Uğraştığınız işi burada paylaşıp insanları bilgilendirebilirsiniz.
Eğer pasta, örgü gibi el emeği olan eşyalarınızı satışa çıkartıp sipariş alabilirsiniz.
Bazı mağazaların olduğu gibi sayfa açıp giysi satışlarını buradan yapabilirsiniz.
Şu an en revaçta olan kına, söz, nişan gibi malzemeler satan yani seri üretim yapıp nesneleri burada sergileyip alıcı bulabilirsiniz.
Bu maddeler instagram doğru olarak nasıl kullanılır için cevaplardı. Ancak tabi ki birçok madde daha eklenebilir. Zamanla bu maddeler daha da çoğalacaktır.

#instagram #nasil #kullanilir

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın