Instagram Beğenisi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram Beğenisi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son dönemlerde sosyal medya siteleri arasında yükselişe geçerek kendine zirvede yer bulan Instagram, kullanıcıların fotoğraf paylaşmasına ve iletişim kurmasına yarayan sosyal medya sitelerinden sadece biridir. Ayrıca Facebook ve Twitter’dan sonra en çok kullanılan sosyal ağ başarısına sahiptir. Kullanıcılar için etkileşim almak oldukça önemli konulardan biridir. Takipçi ve Instagram beğeni sayısını artırmak için çeşitli uygulama, yazılım ve yöntemler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ücretli olarak Instagram beğeni hizmeti veren kişi ve kuruluşlar da bulunmaktadır. Bu tür firmalar insanlardan belli bir ücret alarak fotoğraflarını beğeniyor ya da Instagram takipçi sayısının artmasına katkıda bulunuyor.
Sosyal medyanın hayatımızdaki yeri şüphesiz oldukça fazla ve bu tür sistemler kullanıcı kitlesinin tercih ettiği seçeneklerden biridir. Fakat bu tür sitelerin bazıları gerçek dışı olup kullanıcıları maddi yönden dolandırmak amacıyla varlık göstermektedir. Bu türdeki sahtekârlık sitelerinin belirli özellikleri bulunmaktadır. Bunları kısaca listeleyecek olursak;

1-) Genellikle yeni kurulmuş ve hizmete geçmişlerdir.
2-) Sitelerinde müşteri yorumları kısmı yoktur. Ayrıca bazı siteler müşteri yorumları kısmına kendi içerik eklediği için sadece yorumlardan bir sitenin güvenirliğini anlamamız pek mümkün olmayacaktır.
3-) Satıcı, telefon numarası, adres vs. gibi özel bilgilerini vermekten kaçınıyor ve kaçamak cevaplar veriyorsa bu durum da şüphe duyulacak davranışlar arasındadır.
4-) Hizmeti sunan yetkili kişinin fiyat listesi gereğinden fazla düşük ise bu kullanıcıyı etkilemek ve kolayca dolandırmak için bir tuzak olabilir.
5-) Bu işi dolandırıcılık niyetiyle yapan firma ve ya kişiler genellikle kurumsallıktan uzaktırlar. Yani belli bir iş yerleri ya da sosyal medyada hesapları bulunmamakla birlikte Skype, Gmail gibi birkaç dakika içinde üye olunabilen ve kimliğinizi vermeden iletişim kurabileceğiniz sosyal ağları tercih ederler. Biraz önce de dediğimiz gibi cep telefonu, adres vs. gibi özel bilgilerini paylaşmaktan kaçınmaktadırlar.
Sizlere Instagram’da takipçi alırken nelere dikkat etmenizi ve bu işi dolandırıcılık malzemesi olarak kullanan kişilerin özelliklerini anlatmaya çalıştık. Her ne kadar bu tip insanlar maalesef piyasada bulunsa da bu işi hakkıyla ve emeğiyle yapan dürüst insanlar da neyse ki bulunmaktadır.

#instagram #takipci #sayisi #begeni #sayisini #arttirmak #satin #almak

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın