İnstagram Beğenilen Resimi Repost Yapma

İnstagram Beğenilen Resimi Repost Yapma

İnstagram Beğenilen Resimi Repost Yapma

Instagram günümüzde herkesin kullandığı sosyal medya platformlarından biri haline gelmiştir. Instagram’da olmayan; fakat Facebook ve Twitter’da olan bir özellik bulunmakta oda paylaşma(başkasına ait paylaşımı) yani bir diğer adıyla repost özelliğidir. Instagram repost yapmak bazı uygulamalar ile mümkündür.

Peki Bu Repost Ne Demektir?

Repost demek bir başkasının fotoğrafını paylaşmak anlamına gelmektedir. Örnek vermek gerekirse, çok hoşunuza giden bir fotoğrafı kendi takipçilerinizi göstermek istediniz bunu sadece bu uygulama ile yapabilirsiniz. Resmi olarak bu durum Instagram üzerinde yapılamamaktadır. Şimdi sizlere Instagram repostuygulamasının nasıl yapıldığını anlatmak istiyorum.

Repost Uygulaması Nasıl Yapılır?

Paylaşmayı yapabilmek için öncelikle repost uygulamasını telefonumuza indirmemiz ve kurulumunu yapmamız gerekiyor. Biz bu yazımız da Repost for Instagram RepostIt uygulamasını anlatacağız. Uygulamanın kurulumunu yaptıktan sonra, programı açınız. Açıldıktan sonra sağ üst köşede bulunan imleç tıklanır. Kelime ve üye ismi ile arama sağlanır. Daha sonra görseli kaydet – paylaş seçenekleri çıkar. Paylaşmak istediğiniz gönderiyi telefonumuza kaydedeceksek downland seçeneğine tıklamanız gerekir. Eğer sadece Instagram’da paylaşmak istiyorsanız repost seçeneğine tıklamanız gerekir.
Daha sonra orada İki seçenek çıkar.
1- Remove Watermar: Yani burada görseller sahibinin logosunu kaldırmak isteyip istemediğinizi sorar. Kaldırmak isterseniz bu seçeneğe bir kez tıklamanız gerekir.
2- Repost Photo: Fotoğrafı paylaş demektir.
Bu seçeneği açıklandıktan sonra kırpma seçenekleri ortaya çıkar ve burada resimlerin renk ayarları yapılır. Daha sonra etiketleme ve konum ayarları da yapıldıktan sonra sağ üst köşede bulunan mavi tik işareti tıklanır ve repost işlemi sonlandırılmış olur. Bu seçenek de resminizi mümkün olduğunca çekici bir hale getirmeniz, paylaşımınızın daha çok ilgi görmesini sağlayacaktır.

Yaptığımız işlemin başarılı olup olmadığını son kez kontrol edelim ve profilimize bakalım. Repost işlemi başarılı şekilde yapılmıştır.
Sizlere gencinden yaşlısına herkesin kullandığı sosyal medya olan Instagram da Repost nasıl yapılır? Anlatmaya çalıştık. İlk kez yapacak olan kişiler için zor gibi görünse de, çok basit bir uygulama olduğu yapıldıktan sonra anlaşılacaktır. Bu uygulama sayesinde oldukça pratik şekilde paylaşımları paylaşabileceksiniz.

#instagram  #repost

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın