En Ünlü İnstagram Hesapları

En Ünlü İnstagram Hesapları

En Ünlü İnstagram Hesapları

Hayatımız da teknoloji çağında en önemli yeri kaplayan uygulama instagram… Tabi ki birçok yarara hizmet ettiği gibi birçok düşünce oluşumuna da yer vermektedir. Bunlardan en önemlisi insanların takipçi sayısıdır. Herkes kaç takipçim var. En çok kimde var. Kaç beğeni almış. Kaç yorum atılmış. Bunların hepsinin reçetesini tutmaktadırlar. Her insan arasında olduğu gibi bu durum ünlülerimiz de de göz önünde hatta birbirlerini bu takipçi sayıları ile yüceltmeye ve alçaltmaya çalışmaktadırlar. Şimdi beraber ilk ülkemize sonra da dünya da en ünlü instagram hesaplarına bakalım.

Türkiye de En Ünlü İnstagram Hesapları

Demet Akalın 1.4 milyon takipçisi ile en önde yer almaktadır. Murat Boz 1.2 milyon takipçisiyle ikinci sırada takip ederken Sezgin Yılmaz 1.1 milyon takipçisiyle üçüncü sıra da yerini belirlemiştir. Sırayı maddeler halinde yazacak olursak;

1 DEMET AKALIN 1.4
2 MURAT BOZ 1.2
3 SEZGİN YILMAZ 1.1
4 GÜLBEN ERGEN 1.0
5 BURCU ESMERSOY 1.0
6 MUSTAFA SEVEN 938 BİN
7 SİNEM KOBAL 837 BİN
8 HÜLYA AVŞAR 763 BİN
9 BUSE TERİM 749 BİN
10 GALATASARAY 746 BİN

Sıralama böyle devam etmektedir. En önleri tabi ki tanınmış kişiler yani ünlüler almaktadır. Bunun sıralaması ünlülerin paylaşımları etkilemektedir. Sıralama buna göre şekil almaktadır. Üne sahip olmayan kişiler ise yaptığı paylaşımlar ile dikkat çekmektedirler.

Dünya da En Ünlü İnstagram Hesapları

Dünya da ki sıralamada birinci sırayı 113 milyon ile instagramın kendisi yer almaktadır. Arkasından Beyonce 51 milyon ile ikinci sırada takip etmektedir. Üçüncü sırada Kim Kardashian 37 milyon ile takip etmektedir. İlk onu sıralayacak olursak;

1 İNSTAGRAM 113
2 BEYONCE 51
3 KİM KARDASHİAN 37
4 ARİANA GRANDE 36
5 TAYLOR SWİFT 35
6 SELENA GOMEZ 35
7 JUSTİN BİEBER 31
8 KENDALL JENNER 30
9 KYLİE JENNER 27
10 KHLOE KARDASHİAN 25

Bu da dünya da ki sıralamadır. Bu sıralamayı belirleyende yine Türkiye ile aynıdır. Ünlüler daha ön plandadır. İnstagramın en önde olma sebebi de kendi kullanıcıların hoş olan fotoğraflarını paylaşmaktadır. Güzel çekilen fotoğraflar yer almaktadır. Sıralama bu durumlara göre oluşmaktadır.

#unlu #instagram #hesaplari

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın